Červenec 2007


That Old Black Magic 2x06

8. července 2007 v 15:06 | alča:)) |  Díly 2. série
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5

Devil's Music 2x04

8. července 2007 v 14:54 | alča:)) |  Díly 2. série
Part 1
Part 2
Part 3 Part 4
Part 5

Diplomy za 9. bleskovku

8. července 2007 v 14:18 | alča:)) |  Diplomy za bleskovky
Omlouvám se vám, že jsem diplomy udělala až takhle dlouho ale není vůbec čas. Tentokrát jsem udělila první místo Zdenče, i když nehlasovala jako první, protože měla všechyn odpovědi dobře. Jo a pro Larkishangel nevěděla jsem jakou kreslenou čarodějku a ni takového se mi nepodařilo najít tak jsem ti udělila tento diplom doufám že se ti líbí jestli ne tak mi to napiš sežen mi obrázek a já ti udělám nový jo?!

9. bleskovka

3. července 2007 v 10:31 | alča:)) |  Návštěvnost
1. Jak si užíváte prázdniny?

2. Líbí se vám tady?

3. Jak jste na můj blog narazili?

Schválně kdo bude vědět tuto otázku.

4. Jak se jmenovala dcera Piper(její třetí dítě)?

5. Co by jste chtěli na diplom?

Wendigo

3. července 2007 v 10:03 | alča:)) |  Reálná magie
Wendigo (nebo-li Windigo, Wiindigoo) je bájný tvor z mytologie, jež rozsévá hrůzu a děs. Řadí se do sekce k upírům a vlkodlakům. Upíři jsou sice v dnešní době ztvrárněni příliš moderně a kolikrát i přehnaně, proto by se spíše hodilo označení k tehdejším upírům, jelikož Wendigo je od pradávna považován za toho samého tvora, o jakém se bavili lidé i indiáni před dávnými věky. V podstatě se jedná o dva nejdůležitější typy. Jedním z nich je ten, kdo se Wendigem stane s vědomím, že ví, co činí. Pojídá lidi, nejraději má lidská srdce a vraždí za účelem získat větší sílu. Po nějaké době se pak ve Wendiga skutečně promění, ale ztrácí svou původní podstatu a stává se z něj šelma, jež má jediný cíl - lovit lidi. Je to bestie chytrá a silná. Druhou variantou je pak člověk, kterého Wendigo napadl, ublížil mu (nějak ho poškrábal nebo kousl, ale nezabil), a tento člověk se pak v období úplňku promění a stane se tím, co jej napadlo. Nákaza se projevuje horečkou, nočními můrami, bolestmi v nohou a následným zvířecím instinktem, který se v nich zrodí. Tento instinkt zapříčiní, že se svléknout a nazí pak běží v noci do lesa, kde ječí a vyjí.
Wendigo je považován za bytost zlou a nadpřirozenou. Jeho kostra je v podobě s tou lidskou prakticky totožná, až na to, že je větší a zdeformovaná. V dlouhých rukách s obrovskými prsty, jež zakončují ostré drápy, má obrovskou sílu. Jeho tělo je daleko větší, než tělo lidské, hlava má zdeformovaný tvar právě tak, jako tělo, uši má jako pes, velká ústa plná ostrých zubů, po těle má srst tmavé barvy a obvykle žluté oči s užšími zornicemi (ale nemusí tomu tak být vždy). Má extrémní síla a zdatnost napodobovat lidské hlasy, jež zaslechl. Když je vzteklý, hladový nebo rozzuřený, vrčí. Každý Wendigo je citlivý na světlo, zejména na oheň a právě ten jej může zabít. Dalším způsobem, jak jej sprovodit ze světa je rána do srdce. Nejlépe osikovým kůlem, jeho srdce vyříznout a zamrazit. Protože toto zamrazení někteří lidé pochopili špatně, zamrazili Wendiga celého (třeba v ledu v horách), a když pak led roztál, byl omylem považován za sněžného muže.
Průzkumy a první zápisy o tvora známého nám pod tímto názvem sahají do období 17. století, kde jej ještě plně nechápou a řadí ho jako vlkodlaka, ďábla či kanibala. Předpokládá se, že Wendigo dříve člověkem byl. Wendigem se však může stát i pes, který se vydá na lov a setká se s ním v noci při úplňku. Obvykle však tento Wendigo nedosahuje velké výšky, je primitivní a velmi vzteklý. Pokud má Wendigo zájem, může si tohoto psa zotročit a udělat z něj svého služebníka.
Nejznámější o tomto tvorovi je to, že to kdysi býval člověk, jenž pojídal lidi, ať živé či mrtvé z hladu či chutě a tím se v něj pak proměnil. S každým člověkem, kterého pozřel, byl silnější a jeho smysly ostřejší. Jeho rychlost je opravdu obdivuhodná, dokáže skákat velmi vysoko a uběhnout velikou vzdálenost, aniž by ho to příliš poznamenalo.
Tento mýtický tvor byl kdysi častokrát užíván jako zastrašující prostředek a zároveň varovný příběh mezi severními kmeny, jejichž zimy byly dlouhé a nudné, a kteří občas bývávali uvězněni v bouřích bez pomoci. Proto si předávali příběh z toho samého prostředí a s těmi samými zkušenostmi a možnostmi, jaké měli oni sami s jistým varováním, že tito lidé pak byli nuceni pojídat členy z jejich vlastní řad. Z obav, aby se to nestalo také jim samým si pak raději připravovali větší zásoby na zimu. V případě, že nemá Wendigo po ruce žádné lidské maso, spokojí se i se zvířecím. Pokud není v jeho dosahu ani to, spokojí se s mechem nebo jiným jídlem, které by normálně člověk nesnědl. Wendigo je hladový stále. Jeho žaludek stravu zpracovává neskutečně rychle, a to hlavně do energie, kterou tento tvor stále vydává.
V jistých příbězích se praví, že se Wendigo vydává za svou kořistí (např. osamoceným poutníkem). Svou kořist sleduje delší dobu, poznává její zvyky a osobnost. Občas nechá prasknout větvičku nebo o sobě dá vědět. Chce, aby měla jeho oběť strach. Kdykoli se pak začne otáčet kolem dokola a rozhlíží se, kdo ho sleduje, schová se a má radost z toho, že je oběť nervózní. Cítí její strach. Z toho má pak obzvlášť dobrý pocit, a když jej lapí a pozří, je nějakou dobu uspokojený. Sem tam se stane, že svou oběť vystresuje natolik, že začne utíkat a v hysterickém záchvatu pak běží buď do léčky nebo pryč, což vede ke dvěma variantám. Buď padne do jeho spárů nebo se pokusí o útěk, což se málokdy povede. Když Wendigo udeří plnou silou, nemá téměř nikdo šanci.
Občas se uloží ke spánku, ale to musí být buď vydatně nasycený nebo příliš vyčerpaný. Spát může několik měsíců či let, aniž by ho to nějak poznamenalo. Aktuální Wendigo se objevil v Kanadě kolem počátku 20. století. Antropolog Morton Teicher jeho klinický stav popsal jako Windigová psychóza, tedy touha pozřít lidské maso kombinovaná s psychickou poruchou. Je to léčebný termín daný kanibalům. Je těžké zachytit skutečné biologické příčiny. Jediný známí rys, jež mají všichni stejný, je hlad. Dá se zklidnit pojídáním hodně tučných jídel a tukem jako takovým.
Nejkomplexnější zdroj informací je člověk John Robert Kolombo, jež zaznamenává příběhy a básně o tomto tvorovi.

Wendigo v literatuře
Algernon Blackwood uvedl na svět mnoho fikcí i mnoho fakt. Blackwoodův příběh se vyhýbá Wendigovské nejdůležitější stránky, tedy kanibalismu, a to ve prospěch psychologické hrůzy. Ústřední tématem je, že kdokoli Wendiga sptaří, stává se jím, nebo přinejmenším něčím podobným. Když Blackwood zakládal svůj příběh, tvrdil, že o skutečném incidentu a panice něco málo slyšel. Vypracoval mnoho detailů z legendy až do povídky.
Blackwoodův Wendigo:
Loví v pralese, má hrůzostrašný hlas, je šílený, jí mech. Jeho Wendigo není dřívější člověk, ale pravěký. Je v souladu s přírodou.

Fatimina ruka

3. července 2007 v 9:57 | alča:)) |  Reálná magie
Fatimina ruka je starodávný amulet pro magickou ochranu před zlým nebo uhrančivým pohledem. Doslovný překlad ze slova hamsa a hamesh je "pět" a právě proto se tento výraz odkazuje na ruku, protože na ruce je prstů pět (a svým vzhledem i povětšinou ruku připomíná). Alternativní islámský název pro tento amulet je Fatimina ruka, jako připomínka na Mohammedovu dceru. Židovské označení je Miriamina ruka, což pro ně znamená symbol sestry Mojžíše a Aarona.
Fatimina ruka se zobrazuje jako plochý předmět, který je z obou dvou stran stejný (někdy je ozdobená). Povětšinou jsou tři prsty symbolizující ukazováček, prostředníček a prsteníček a po okrajích dva stejné prsty, jež vypadají jako dva palce a ne jako palec a malíček. Jsou samozřejmě i obrázky nebo amulety, kde je přesně označen souměr každého prstu, ale vícekrát naleznete dva zkrácené prsty. Říká se, že předchází jak židovství, tak islámu, což že odkazuje na starověký Středovýchodní období, kdy Bohyně jejíž ruka (někdy je znázorněno přirození) kohokoliv svým uhrančivým pohledem podrobuje. Protože Fatimina ruka chrání před uhrančivým pohledem, stává se, že v několika příkladech tento amulet zdobí oko (někdy je oko jen znázorněno a jindy je oko namalováno se vším všudy. Občas je použito sklo.). V těchto případech se oko objevuje uprostřed dlaně.
Pro lepší představivost se pokusím přiblížit Vám vzhled Fatiminy ruky několika příklady. V moderním vyobrazení tohoto starodávného amuletu je 2 palce dlouhá a materiál, který byl použit na její výrobu je cín. Původně se vyráběla ze stříbra. Ve 20. století francouzská podoba Fatiminy ruky vypadá jako přívěšek a právě tento vzhled se v Evropě ujal. V současnosti v Izraeli je občas vyobrazena jako keramický nástěnný plaket, ve kterém je symboly sepsána či nakreslená hebrejská modlitba. Je to pro věřící a snaží se tak například předejít zemětřesení právě toliko, jako předejít onomu obávanému uhrančivému pohledu. V tomto případě jsou zhotovený z tyrkysu, jež se v hrnčířství používá. Některé zkazky v Egyptě (například v pyramidách) byly také objeveny podobenky Fatiminy ruky. Občas je na výrobu použit i obyčejný kov, protože si někdo tento amulet dává jen jako ozdobu na klíče, ale to už je pak spíš tretka, než-li talisman, i když se říká, že když si dáte tento amulet na klíče od auta, nenabouráte (nebo vás to alespoň ochrání před nežádoucími následky). Využívá se i zlata a to například k výrobě náušnic, i když ne pokaždé jsou tyto náušnice ze zlata. V případě výroby takovéhoto šperku se snaží o oboustranný vzhled a lehkou váhu.

Názvy všech epizod 8. série

2. července 2007 v 21:24 | alča:)) |  8.série
801 Still Charmed & Kicking (Zpět v plné síle)

802 Malice in Wonderland (V Zemi zázraků)

803 Run, Piper, Run (Běž, Piper, Běž)

804 Desperate Housewitches (Zoufalé Čarodějky)

805 Rewitched (Odčarovány)

806 Kill Billie: Vol 1 (Kill Billie)

807 The Lost Picture Show (Nalezený ztracený obraz)

808 Battle of the Hexes (Bitva čarodějnic)

809 Hulkus Pocus (Hulkus pokus)

810 Vaya Con Leos (Sbohem Leo!)

811 Mr. and Mrs. Witch (Pan a Paní Jenkinsovi)

812 Payback's a Witch (Konec Hry)

813 Repo Manor (Dům čarodějek)

814 12 Angry Zen (12x rozlobený Zen)

815 The last temptation of Christy (Poslední šance Christy)

816 Engaged and Confused (Magicky spoutáni)

817 Generation Hex (Pomsta)

818 The Torn Identity (Trnitá identita)

819 The Jung and Resless (V říši snů)

820 Gone With The Witches (Pryč s čarodějkami)

821 Kill Billie: vol 2 (Kill Billie 2)

822 Forever Charmed (Navždy čarodějky)

Názvy všech epizod 7. série

2. července 2007 v 21:13 | alča:)) |  7.série
701 Call to Arms (Volání do zbraně)

702 The Bare Witch Project (Prostý kouzelnický projekt)

703 Cheaper by the Coven (Opuštěny Sabatemm)

704 Charrrmed! (Čarrrodějky!)

705 Styx Feet Under (Šest stop pod Zemí)

706 Once In A Blue Moon (Za Modrého Měsíce)

707 Someone to Witch Over Me (Někdo hlídá)

708 Charmed Noir (Mafie Magie)

709 There's Something About Leo (Něco o Leovi...)

710 Witchness Protection (Čarodějná protekce)

711 Ordinary Witches (Dobré čarodějky)

712 Extreme Makeover : World Edition (Utopie)

713 Charmageddon (Charmageddon)

714 Carpe Demon (Polepšený démon)

715 Show Ghouls (Uvězněné duše)

716 The Seven Year Witch (Sedm let čarodějky)

717 Scry Hard (Hledání)

718 Little Box of Horrors (Pandořina skřínka)

719 Freaky Phoebe (Podivná Phoebe)

720 Imaginary Friends (Imaginární přátelé)

721 Death Becomes Them (Když není smrt)

722 Something Wicca This Way Goes (Všechno dobré je pro něco zlé)

Názvy všech epizod 6. série

2. července 2007 v 19:20 | alča:)) |  6. série
601 Valkyrie Vixens, Part 1 (Valkýry z Valhally, část 1)

602 Valkyrie Vixens, Part 2 (Valkýry z Valhally, část 2)

603 Dragons Heat (Nezapomeň na mne)

604 Dirty Blondes (Tři blondýnky)

605 Love's A Witch (Láska je mocná čarodějka)

606 Fantasies in the Flesh (Mé tři čarodějky)

607 Soul Survivor (Duše v ohrožení)

608 Charmed in Camelot (Meč ve městě)

609 Hot mamas (Malí čertíci)

610 Chris-Crossed (Chris v pasti)

611 Witchstock (Léto lásky)

612 Prince Charmed (Dokonalý Muž)

613 Used Karma (Karma z druhé ruky)

614 The Legend Of Sleep

Názvy epizod 5.série

2. července 2007 v 18:55 | alča:)) |  5. série
501 Witch Tail, part 1 (Malá mořská čarodějka, část 1.)

502 Witch Tail, part 2 (Malá mořská čarodějka, část 2.)

503 Happily Ever After (A pak žili šťastně...)

504 Siren Song (Zpěv sirény)

505 Magic Wears A Mask (Čarodějky v trikotech)

506 The Eyes Have It (Je to v očích)

507 Sympathy For The Demon (Pomoc pro démona)

508 A Witch In Time (Co se má stát, stane se)

509 Sam I Am (Jsem Sam)

510 The Mummy´s Tomb (Trable s Mumií)

511 The Importance Of Being Phoebe (Jak je důležité míti Phoebe)

512 Centennial Charmed (Sté narozeniny)

513 Obsessions (Lidské slabosti)

514 Dreamspell (Dobrou noc)

515 Special Delivery (Den kdy magie zmizela)

516 Baby´s First Demon (Chlapečkův první démon)

517 Lucky Charmed (Štěstí pro Čarodějky)

518 Cat House (Kočičí dům)

519 Naughty Nymphs (Pramen věčnosti)

520 Sense & Sense Ability (Nevidím, neslyším, nemluvím)

521 Necromancing The Stone

522 Oh My Goddess, Part 1 (Bitva s titány, část 1.)

523 Oh My Goddess, Part 2 (Bitva s titány, část 2.)

Názvy všech epizod 4. série

2. července 2007 v 18:42 | alča:)) |  4. série
401 Charmed Again, part 1 (Znovu čarodějky, část 1.)

402 Charmed Again, part 2 (Znovu čarodějky, část 2.)

403 Hell Hath No Fury (Peklo přišlo o fúrii)

404 Enter The Demon (Uveďte démona)

405 Size Matters (Jde o velikost)

406 A Knight To Remember (Nezapomenutelný rytíř)

407 Brain Drain (Vymývání mozku)

408 Black As Cole (Černý jako Cole)

409 Muse To My Ears (Polibek múzy)

410 A Paige From The Past (Paige z minulosti)

411 Trial By Magic (Pod vlivem magie)

412 Lost And Bound (Ztraceno a spoutáno)

413 Charmed And Dangerous (Čarovné a nebezpečné)

414 The Three Faces Of Phoebe (Tři podoby Phoebe)

417 Saving Private Leo (Zachraňte vojína Lea)

418 Bite Me (Kousni mě)

419 We're Off To See The Wizard (Jsme na návštěvě u čaroděje)

420 Long Live The Queen (Ať žije královna)

421 Womb Raider (Prokleté těhotenství)

4.22 Witch Way Now? (A kam teď?)Názva všech epizod 3. série

2. července 2007 v 18:33 | alča:)) |  3. série
301 The Honeymoon's Over (Po líbánkách)
302 Magic Hour (Hodina kouzel)
303 Once Upon A Time (Bylo nebylo)

304 All Halliwells' Eve (Halloween sester Halliwellových)

305 Sight Unseen (Neviditelný)

306 Primrose Empath (Prokletá empatie)

307 Power Outage (Výpadek sil)

308 Sleuthing With The Enemy (Stopování s nepřítelem)

309 Coyote Piper (Nevděčná Piper)

310 We All Scream For Ice Cream (Všichni jdeme po zmrzlině)

311 Blinded By The Whitelighter (Smrt si bere světlonošku)

312 Wrestling With Demons (Zápas s démony)

313 Bride And Gloom (Nevěsta temnot)
314 The Good, The Bad And The Cursed (Dobro, zlo a nemrtví)

315 Just Harried (Samé trápení)

316 Death Takes A Halliwell (Smrt si přišla pro Halliwellovou)

317 PreWitched (Jak to bylo)

318 Sin Francisco (Hříšné San Francisco)

319 The Demon Who Came In From The Cold (Démon, který přišel z chladu)

320 Exit Strategy (Úniková strategie)

321 Look Who's Barking (Kdopak to štěká)

322 All Hell Breaks Loose (Rozpoutalo se peklo)

Názvy všech epizod 2.série

2. července 2007 v 16:48 | alča:)) |  2. série
201 Witch Trial (Zkouška)

202 Morality Bites (Výčitky svědomí)

203 The Painted World (Zakletý obraz)

204 Devil's Music (Ďábelská hudba)

205 She's a Man, Baby, a Man! (Vždyť ona je přece muž!)

206 That Old Black Magic (Černá magie)

207 They're Everywhere (Jsou všude)

208 P3 H2O (P3 H2O)

209 Ms. Hellfire (Pekelnice)

210 Heartbreak City (Město zlomených srdcí)

211 Reckless Abandon (Opuštěné dítě)

212 Awakened (Procitnutí)

213 Animal Pragmatism (Zvířata a lidé)

214 Pardon My Past (Hrozba z minulosti)

215 Give Me A Sign (Dej mi znamení)

216 Murphy's Luck (Štěstí a smůla)

217 How To Make A Quilt Out Of Americans (Zrada)

218 Chick Flick (Démon filmového plátna)

219 Ex Libris (Ex Libris)

220 Astral Monkey (Astrální opice)

221 Apocalypse, Not (Ne apokalypsu)

222 Be Careful What You Witch For (Přej si a bude ti bráno)

Názvy všech epizod

2. července 2007 v 16:40 | alča:))
1.1 Something Wicca This Way Comes (Všechno zlé pro něco dobré)

1.2 I've Got You Under My Skin (Až na kůži)

1.3 Thank You For Not Morphing (Návrat)

1.4 Dead Man Dating (Rande s duchem)

1.5 Dream Sorcerer (Čaroděj snů)

1.6 The Wedding From Hell (Ďábelský sňatek)

1.7 The Fourth Sister (Čtvrtá sestra)

1.8 The Truth Is Out There... And It Hurts (Pohled z budoucnosti)

1.9 The Witch Is Back (Návrat čarodějky)

1.10 Wicca Envy (Závist)

1.11 Feats of Clay (Na hliněných nohou)

1.12 The Wendigo (Wendigo)

1.13 From Fear to Eternity (Strach)

1.14 Secrets and Guys (Tajemství)

1.15 Is There a Woogy in the House? (Máme v domě bubáka?)

1.16 Which Prue Is It, Anyway? (Která Prue je ta pravá?)

1.17 That 70's Episode (Návrat)

1.18 When Bad Warlocks Go Good (Když se zlo mění v dobro)

1.19 Blind Sided (Naslepo)

1.20 The Power of Two (Síla dvou)

1.21 Love Hurts (Láska je zlá)

1.22 Deja Vu All Over Again (Neúprosná smyčka)